Stand Derde divisie poule A

# Team GW W G V Pnt GV-GT
1Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes119021893 - 57
2IJCU Dolphin Utrecht107121578 - 48
3Frisian Bombers Heerenveen105231279 - 47
4Leiden Lions114341154 - 63
5GIJS Groningen 210334937 - 45
6Hijs Hokij The Old Flames Den Haag11227642 - 67
7Leiden Polar Bears11119336 - 92

 

Stand Derde divisie poule B

# Team GW W G V Pnt GV-GT
1IJ.V. Vikings Eindhoven1090118104 - 39
2Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3108021681 - 28
3ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1116141380 - 49
4Highlanders Tilburg11416954 - 59
5Nijmegen Gladiators10406853 - 81
6Midnight Players Tilburg10406864 - 60
7Black Sheep Dordrecht100010019 - 139

Wedstrijdprogramma Derde divisie

zaterdag 3 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Highlanders Tilburg 2 - 0 3 - 0 0 - 1 5 - 1
zaterdag 10 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes Leiden Lions 4 - 3 4 - 2 1 - 1 9 - 6
19:30 Tilburg Highlanders Tilburg IJ.V. Vikings Eindhoven 2 - 4 1 - 5 3 - 6 6 - 15
21:15 Leiden Leiden Polar Bears IJCU Dolphin Utrecht 1 - 3 1 - 4 0 - 0 2 - 7
21:30 Den Haag Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 1 - 3 1 - 2 0 - 5 2 - 10
zondag 11 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
17:45 Groningen GIJS Groningen 2 Hijs Hokij The Old Flames Den Haag 0 - 0 1 - 2 1 - 0 2 - 2
19:30 Nijmegen Nijmegen Gladiators Midnight Players Tilburg 5 - 2 7 - 3 3 - 0 15 - 5
zaterdag 17 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 Nijmegen Gladiators 2 - 1 3 - 1 5 - 1 10 - 3
19:15 Den Haag Hijs Hokij The Old Flames Den Haag Leiden Polar Bears 3 - 1 4 - 0 7 - 2 14 - 3
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes 5 - 3 4 - 3 5 - 1 14 - 7
zondag 18 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
21:00 Leiden Leiden Lions Frisian Bombers Heerenveen 1 - 4 4 - 3 4 - 2 9 - 9
zondag 25 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Eindhoven IJ.V. Vikings Eindhoven Nijmegen Gladiators 5 - 1 3 - 1 6 - 1 14 - 3
19:45 Dordrecht Black Sheep Dordrecht Midnight Players Tilburg 0 - 2 0 - 2 0 - 5 0 - 9
21:00 Leiden Leiden Lions Hijs Hokij The Old Flames Den Haag 1 - 3 3 - 0 1 - 0 5 - 3
zaterdag 31 oktober 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes Hijs Hokij The Old Flames Den Haag 4 - 1 3 - 0 4 - 1 11 - 2
19:30 Tilburg Highlanders Tilburg ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 1 - 3 2 - 2 3 - 1 6 - 6
21:15 Leiden Leiden Polar Bears GIJS Groningen 2 0 - 0 1 - 1 2 - 2 3 - 3
zondag 1 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Nijmegen Nijmegen Gladiators Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 2 - 3 0 - 1 1 - 3 3 - 7
zaterdag 7 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 Black Sheep Dordrecht 4 - 1 2 - 1 4 - 0 10 - 2
19:15 Den Haag Hijs Hokij The Old Flames Den Haag Frisian Bombers Heerenveen 1 - 1 0 - 2 1 - 4 2 - 7
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg IJ.V. Vikings Eindhoven 0 - 2 1 - 2 1 - 6 2 - 10
21:30 Den Haag Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 Highlanders Tilburg 2 - 1 0 - 0 2 - 0 4 - 1
zondag 8 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
21:00 Leiden Leiden Lions Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes 2 - 2 2 - 4 1 - 2 5 - 8
zaterdag 14 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 Midnight Players Tilburg 0 - 1 2 - 3 2 - 2 4 - 6
20:30 Groningen GIJS Groningen 2 Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes 2 - 1 2 - 1 1 - 0 5 - 2
zondag 15 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:45 Dordrecht Black Sheep Dordrecht Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 0 - 7 0 - 11 0 - 6 0 - 24
zaterdag 21 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes Leiden Polar Bears 5 - 1 4 - 2 4 - 1 13 - 4
19:30 Tilburg Highlanders Tilburg Nijmegen Gladiators 2 - 2 2 - 2 1 - 2 5 - 6
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Leiden Lions 6 - 1 1 - 0 - 7 - 1
zondag 22 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Eindhoven IJ.V. Vikings Eindhoven ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 1 - 0 1 - 3 4 - 2 6 - 5
20:00 Heerenveen Frisian Bombers Heerenveen GIJS Groningen 2 3 - 0 2 - 0 4 - 2 9 - 2
zaterdag 28 november 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij The Old Flames Den Haag IJCU Dolphin Utrecht 1 - 1 0 - 2 2 - 3 3 - 6
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Nijmegen Gladiators 2 - 4 3 - 3 2 - 1 7 - 8
20:30 Groningen GIJS Groningen 2 Leiden Lions 1 - 3 2 - 1 2 - 1 5 - 5
21:15 Leiden Leiden Polar Bears Frisian Bombers Heerenveen 0 - 2 0 - 9 1 - 6 1 - 17
21:30 Den Haag Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 IJ.V. Vikings Eindhoven 0 - 4 1 - 1 2 - 1 3 - 6
zondag 6 december 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Nijmegen Nijmegen Gladiators Black Sheep Dordrecht 1 - 1 2 - 1 5 - 2 8 - 4
zaterdag 12 december 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 0 - 3 1 - 1 2 - 1 3 - 5
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht GIJS Groningen 2 3 - 0 5 - 1 1 - 1 9 - 2
zondag 13 december 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:45 Dordrecht Black Sheep Dordrecht Highlanders Tilburg 0 - 4 1 - 5 0 - 3 1 - 12
20:00 Heerenveen Frisian Bombers Heerenveen Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes 2 - 3 1 - 1 2 - 4 5 - 8
21:00 Leiden Leiden Lions Leiden Polar Bears 1 - 0 4 - 3 1 - 0 6 - 3
zaterdag 19 december 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 1 - 3 0 - 1 2 - 2 3 - 6
19:15 Den Haag Hijs Hokij The Old Flames Den Haag GIJS Groningen 2 0 - 1 1 - 2 1 - 4 2 - 7
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Leiden Polar Bears 4 - 1 4 - 3 1 - 2 9 - 6
zondag 20 december 2015
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
17:00 Eindhoven IJ.V. Vikings Eindhoven Highlanders Tilburg 5 - 1 3 - 2 4 - 0 12 - 3
zondag 3 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Eindhoven IJ.V. Vikings Eindhoven Black Sheep Dordrecht 7 - 1 3 - 1 5 - 1 15 - 3
zaterdag 9 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes GIJS Groningen 2 5 - 0 3 - 1 1 - 2 9 - 3
19:30 Tilburg Highlanders Tilburg Midnight Players Tilburg 2 - 1 1 - 1 2 - 0 5 - 2
21:15 Leiden Leiden Polar Bears Hijs Hokij The Old Flames Den Haag 1 - 4 0 - 3 2 - 3 3 - 10
zondag 10 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Nijmegen Nijmegen Gladiators ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 0 - 4 1 - 2 2 - 3 3 - 9
19:45 Dordrecht Black Sheep Dordrecht IJ.V. Vikings Eindhoven 1 - 3 2 - 5 1 - 2 4 - 10
20:00 Heerenveen Frisian Bombers Heerenveen Leiden Lions 3 - 0 2 - 4 0 - 2 5 - 6
zaterdag 16 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 Highlanders Tilburg 2 - 2 0 - 2 0 - 4 2 - 8
19:15 Den Haag Hijs Hokij The Old Flames Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes 1 - 5 1 - 4 1 - 3 3 - 12
20:30 Groningen GIJS Groningen 2 Leiden Polar Bears 1 - 1 0 - 0 0 - 1 1 - 2
20:45 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Frisian Bombers Heerenveen 1 - 3 2 - 2 3 - 1 6 - 6
21:30 Den Haag Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 Nijmegen Gladiators 4 - 0 5 - 0 4 - 0 13 - 0
zaterdag 23 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes IJCU Dolphin Utrecht 3 - 0 3 - 1 1 - 3 7 - 4
19:30 Tilburg Highlanders Tilburg Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 0 - 0 0 - 1 0 - 1 0 - 2
zondag 24 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Eindhoven IJ.V. Vikings Eindhoven Midnight Players Tilburg 5 - 2 2 - 2 4 - 0 11 - 4
19:45 Dordrecht Black Sheep Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 0 - 6 1 - 5 1 - 4 2 - 15
20:00 Heerenveen Frisian Bombers Heerenveen Hijs Hokij The Old Flames Den Haag 4 - 0 3 - 1 4 - 0 11 - 1
21:00 Leiden Leiden Lions IJCU Dolphin Utrecht 1 - 3 3 - 5 2 - 3 6 - 11
zaterdag 30 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:30 Dordrecht ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 IJ.V. Vikings Eindhoven 3 - 3 1 - 1 2 - 1 6 - 5
19:15 Den Haag Hijs Hokij The Old Flames Den Haag Leiden Lions 0 - 0 0 - 0 0 - 0 0 - 0
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg Black Sheep Dordrecht 5 - 0 6 - 0 10 - 1 21 - 1
20:30 Groningen GIJS Groningen 2 Frisian Bombers Heerenveen 2 - 0 3 - 1 2 - 1 7 - 2
21:15 Leiden Leiden Polar Bears Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes 2 - 2 2 - 4 2 - 1 6 - 7
zondag 31 januari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Nijmegen Nijmegen Gladiators Highlanders Tilburg 0 - 2 2 - 4 2 - 1 4 - 7
zaterdag 6 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 Black Sheep Dordrecht 9 - 1 2 - 0 4 - 1 15 - 2
21:15 Leiden Leiden Polar Bears Leiden Lions 1 - 1 0 - 1 2 - 3 3 - 5
zondag 7 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
20:00 Heerenveen Frisian Bombers Heerenveen IJCU Dolphin Utrecht 2 - 1 5 - 2 1 - 2 8 - 5
zaterdag 13 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Tilburg Midnight Players Tilburg ProClass Dordrecht Lions divisionisten 1 - - -   -  
zondag 14 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
18:45 Leiden Leiden Lions GIJS Groningen 2 - - -   -  
zaterdag 20 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Tilburg Highlanders Tilburg Black Sheep Dordrecht - - -   -  
20:15 Utrecht IJCU Dolphin Utrecht Hijs Hokij The Old Flames Den Haag - - -   -  
zondag 21 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Eindhoven IJ.V. Vikings Eindhoven Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 - - -   -  
19:45 Dordrecht Black Sheep Dordrecht Nijmegen Gladiators - - -   -  
20:00 Heerenveen Frisian Bombers Heerenveen Leiden Polar Bears - - -   -  
zaterdag 27 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:15 Den Haag Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes Frisian Bombers Heerenveen - - -   -  
21:00 Groningen GIJS Groningen 2 IJCU Dolphin Utrecht - - -   -  
21:30 Den Haag Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 3 Midnight Players Tilburg - - -   -  
zondag 28 februari 2016
TijdStadionTeam ATeam BPeriodenScore
19:30 Nijmegen Nijmegen Gladiators IJ.V. Vikings Eindhoven - - -   -  

Copyright © 2016 Nederlandse IJshockey Bond.

Competitieopzet Derde divisie | 2015-2016

Geplaatst op 06-07-2015

Deelnemende teams

Poule A Poule B
Frisian Bombers Heerenveen Black Sheep Dordrecht
Hijs Hokij Den Haag The Hurricanes Gladiators Nijmegen
Hijs Hokij The Old Flames Den Haag Highlanders Tilburg
IJCU Dolphin Utrecht Hijs Hokij Den Haag Ongetemd 2
Leiden Lions IJ.V. Vikings Eindhoven
Leiden Polar Bears Midnight Players Tilburg
GIJS Red Spirits Pro Class Dordrecht Lions Divisionisten 1


Competitie Derde divisie
In beide poules  spelen de teams twee keer tegen elkaar (één keer thuis en één keer uit). Een team speelt 12 wedstrijden (zes keer thuis en zes keer uit).

Halve finale play-offs Derde divisie
In de halve finale play-offs spelen de nummer 1 uit poule A tegen de nummer 2 uit poule B en de nummer 2 uit poule A tegen de nummer 1 uit poule B een allesbeslissende wedstrijd tegen elkaar. De wedstrijden worden gespeeld op de ijsbanen van de nummers 1 of worden vastgesteld door de competitieleider op basis van de beschikbare ijstijd. De halve finales moeten worden gespeeld op 4, 5, 6, 11, 12, of 13 maart.

Finale play-offs Derde divisie
De winnaars van de halve finales spelen in de finale een alles-beslissende-wedstrijd. Deze wedstrijd wordt gespeeld op de ijsbaan van het team met de hoogste rangschikking in de reguliere competitie of wordt vastgesteld door de competitieleider op basis van de beschikbare ijstijd. De finales moeten worden gespeeld op 11, 12, 13, 18, 19 of 20 maart.

Allesbeslissende wedstrijd Derde divisie
Bij een gelijke stand na de reguliere speeltijd volgen direct beslissende penaltyshots.

Puntentelling Derde divisie
2 wedstrijdpunten voor het team dat de wedstrijd wint
1 wedstrijdpunt voor beide teams in het geval van een gelijkspel

Icing
Indien een speler van een team, dat met een gelijk aantal of meer spelers op het ijs staat dan de tegenstander, de puck schiet, met de hand speelt, of doet afwijken vanaf zijn eigen helft van het speelveld over de doellijn van het andere team, zal het spel worden onderbroken en is er sprake van icing.
De hybride-icing is in deze competitie niet van toepassing.

Bodychecken niet toegestaan in de Derde divisie
Bodycontact (wel toegestaan in competities zonder bodychecken):

  • intentie om eerst de puck te spelen en lichamelijk contact is daarvan het gevolg;
  • nauwelijks de bedoeling op het lichaam te spelen, terwijl twee spelers in dezelfde richting schaatsen en lichamelijk contact is daarvan het gevolg;
  • tegen een tegenstander aanleunen is toegestaan;
  • minimaal contact met de boarding is toegestaan;
  • het is een speler toegestaan om zijn positie te behouden.

 

Bodychecking (niet toegestaan in competities zonder bodychecken):

  • intentie om eerst het lichaam te spelen (de actie is gericht tegen de tegenstander en niet op het bemachtigen van de puck);
  • duidelijke bedoeling het lichaam te spelen, terwijl de tegenstander van opzij of van tegengestelde richting wordt benaderd;
  • elk contact van achteren is verboden;
  • duidelijke check tegen de boarding is verboden;
  • direct in de baan van de tegenstander stappen is verboden.

 

Zie voor leeftijdsbepaling, meespelen in andere competities, indeling scheidsrechters, wedstrijdtijden, richtlijnen m.b.t. dweilen en warming-up het sportreglement of de bijlage daarvan (of ga naar tabblad: reglementen).